System bezpieczeństwa w Przedszkolu

 

SZANOWNI RODZICE !

 

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE NA PODANE PRZEZ PAŃSTWA ADRESY EMAIL ZOSTAŁY WYSŁANE LINKI AKTYWACYJNE DO NOWEGO SYSTEMU NALICZANIA ODPŁATNOŚCI ZA PRZEDSZKOLE.

 

POSTĘPUJĄC ZGODNIE Z KOLEJNYMI KOMUNIKATAMI WYGENERUJECIE PAŃSTWO DLA SWOJEGO KONTA INDYWIDUALNE HASŁA DOSTĘPU. (PROSZĘ JE ZAPAMIĘTAĆ)

DOSTĘP DO KONT MOŻLIWY BĘDZIE TAKŻE Z URZĄDZEŃ MOBILNYCH. W TYM CELU WARTO POBRAĆ APLIKACJĘ (informacje poniżej, kliknij )

plakat 

PO USTAWIENIU SWOJEGO HASŁA MOŻNA SIĘ LOGOWAĆ.

 • ADRES DO LOGOWANIA: pm20leszno.obecnosci.pl
 • NAZWA UŻYTKOWNIKA: rodzic….
 • HASŁO: …….. (ustawione przez siebie)

W PRZYPADKU BRAKU WIADOMOŚCI Z LINKIEM (UWAGA! NALEŻY SPRAWDZIĆ SPAMY) PROSIMY O KONTAKT, CELEM WYJAŚNIENIA SYTUACJI.

W ZAKŁADCE DYDAKTYKA / BAZA WIEDZY/ INSTRUKCJE I INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ INSTRUKCJE DLA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW ( W TYM DLA RODZICÓW)

LICZYMY NA WSPÓŁPRACĘ PRZY WDRAŻANIU NOWEGO SYSTEMU- W PRZYPADKU NIEPRAWIDŁOWOŚCI BĘDZIEMY NA BIEŻĄCO ANALIZOWAĆ SYTUACJĘ I PODEJMOWAĆ STOSOWNE KROKI.

 

Administracja przedszkola

 

porady

 

porady 1

 

porady 2

 

porady 3

 

porady 4

 

porady 7

 

porady 8

 

porady 9

 

 

 

 

 

Zaczerpnięte z Internetu, autor nieznany

 

 

  

 

PRZYPROWADZANIE I ODBIERANIE DZIECIrodzina

Przedszkole przykłada dużą wagę do tego, by każde dziecko było w nim witane serdecznie i czuło się oczekiwane. Rodzice lub upoważniona przez Rodziców osoba powina odprowadzić dziecko do miejsca, w którym ma ono przebywać i bawić się. W naszym przedszkolu witamy się i żegnamy z dziećmi przez podanie ręki. W okrsie pandemii zwyczaj ten jest zastąpiony innym, ustalonym w każdej grupie np. przywitanie łokciem, pomachanie dłonią, dotknęcie stopą

 

 

podanie ręki

Dlaczego wprowadziliśmy zwyczaj podania ręki ?

 • Podanie ręki jest bezpieczną formą nawiązania bezpośredniego kontaktu społecznego, świadczy o podmiotowym traktowaniu dziecka- w okresie pandemii zastąpiony inną formą pokazuje dzieciom, że zawsze jest jakiś sposob na nawiązanie kontaktu niezależnie od okoliczności
 • W trakcie podania ręki lub przy zastosowaniu innego sposobu zwracamy uwagę na kontakt wzrokowy- w ten sposób wzajemnie obdarzamy się uwagą , dochodzi do indywidualnego kontaktu z dzieckiem
 • Napięcie w dłoni pozwala odczytać gotowość dziecka do działania
 • Przez podanie ręki lub stosując alternatywny sposób powiatania uczymy dzieci odczytywania sygnałów niewerbalnych
 • Dzięki powiataniu wiemy, kto dołączył do grupy, a kto idzie do domu (zwracamy także uwagę, kto odbiera dziecko)
 • Podanie ręki lub wykonanie innego umówionego gestu jest także jednym ze wskaźników adaptacji dziecka do przedszkola- wymaga akceptacji ze strony dziecka, jeżeli nie jest gotowe, wita się i żegna z wybranymi osobami lub początkowo nie podaje ręki czy wykonuje gestu w odniesieniu do nikogo. Stopniowo , wraz ze wzrostem zaufania dziecka do nauczycieli i innych pracowników przedszkola wita się z każdym.

Prosimy rodziców (inne upoważnione osoby) o współdziałanie w zakresie kształtowania nawyku podawania ręki czy innego umówioego sposobu przy witaniu się i żegnaniu.

 

Z powodów bezpieczeństwa prosimy by zawsze zamykać drzwi wejściowe. Ze względu na rozkład dnia w przedszkolu, prosimy przyprowadzać dzieci do godziny 8.30, bowiem o tej godzinie rozpoczyna się śniadanie. W godzinach 8.50-14.15 przedszkole jest zamykane, a w przypadku potrzeby wejścia w tym czasie na teren placówki, odwiedzający korzystają z dzwonka znajdującego się po lewej stronie przy drzwiach wejściowych.

Rodzice/prawni opiekunowie mogą upoważnić określone osoby, osoby gwarantujące pełne bezpieczeństwo dzieci inne niż rodzice do odebrania dziecka z przedszkola. Takie upoważnienie powinno nastąpić w formie pisemnej – należy podać dane osoby wraz z jej numerem dowodu tożsamości lub innego dokumentu potwierdającego tożsamość.

Upoważniona osoba, w razie potrzeby, przy odbiorze dziecka okazuje nauczycielowi dokument potwierdzający tożsamość. Upoważnienie pozostaje w dokumentacji przedszkola. Może ono zostać w każdej chwili odwołane lub zmienione. W razie konieczności rodzice mogą również jednorazowo upoważnić na piśmie  dowolną osobę .

 

 

 

 


 

 

 

 

ŻYWIENIE

 

          piramidaPrawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. Każdego dnia dzieci jedzą trzy smaczne posiłki: śniadanie, II posiłek- zupę+ owoc(sok) i obiad- II danie + kompot/deser. Posiłki przygotowywane są w przedszkolu przez kucharki. Dbamy o to, by posiłki przygotowywane dla dzieci były smaczne, zdrowe, przyrządzone zgodnie z obowiązującymi normami żywienia Instytutu Żywności i  Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka oraz przepisami. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze. Zgodnie z powiedzeniem „jemy oczami” dbamy o sposób podawania wszystkich potraw, tak by były kolorowe i zachęcające do spożycia. Dwa razy w tygodniu, starsze dzieci, mają podawane śniadanie w formie stołu szwedzkiego, samodzielnie częstują się produktami, przygotowują kanapki. Często trafiają do przedszkola dzieci, które z natury są „niejadkami” lub takie, które poznają smak niektórych potraw dopiero w przedszkolu. Staramy się stosować rozmaite formy zachęt do spożywania posiłków.

 

Przede wszystkim:

 

 • Nie zmuszamy do jedzenia.
 • Zachęcamy do próbowania potraw, których nie lubi (malutkie kęsy do skosztowania).
 • Nie popędzamy.
 • Respektujemy diety oraz alergie pokarmowe.

 

 

 

 

 

 

 

UBEZPIECZENIE DZIECI

 

  

INFORMUJEMY, ŻE RODZICE INDYWIDUALNIE  UBEZPIECZAJĄ DZIECI OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW

 

dzieci1

 

Propozycje od ubezpieczycieli na rok 2023/2024

 

 

Jakub Skorupiński
Link do oferty: 
https://ubestrefa.pl/oferta/c1lov8
www.agentpzu.pl

 

 

Andrzej Kaczkowski
tel. 531-849-697
klient.interrisk.pl/EduPlusOnline?u=4k3ynx5bma

 

 

Katarzyna Budkowska

Centrum Polis Sp. z o. o.

Kalkulator OC: www.centrumpolis.pl

 

 

Towarzystwo Ubezpieczeniowe TUZ.
https://tuz.pl/ubezpieczenia-szkolne/?kod-znizkowy=11234089/A

 

 

https://eagent.pl/nnw-szkolne/?ac=nnw-rok-szkolny-2023-2024

kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

 

SKŁAD RADY RODZICÓW

W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

 

PREZYDIUM RADY:

PRZEWODNICZĄCY- 

SKARBNIK- 

SEKRETARZ- 

 

 

KOMISJA REWIZYJNA:

 

 

 

 

 

SKŁADY ODDZIAŁOWYCH RAD RODZICÓW

GRUPA I

Przewodniczący – 

Skarbnik – 

Sekretarz – 

PRZEDSTAWICIEL DO PREZYDIUM RR- 

GRUPA II

Przewodnicząca – 

Skarbnik – 

Sekretarz – 

PRZEDSTAWICIEL DO PREZYDIUM RR

GRUPA III

Przewodnicząca – 

Skarbnik – 

Sekretarz – 

PRZEDSTAWICIEL DO PREZYDIUM RR

GRUPA IV

Przewodnicząca – 

Skarbnik – 

Sekretarz – 

PRZEDSTAWICIEL DO PREZYDIUM RR-

GRUPA V

Przewodnicząca – 

Skarbnik – 

Sekretarz – 

PRZEDSTAWICIEL DO PREZYDIUM RR-