SZANOWNI RODZICE!

 

Z uzyskanych w dniu dzisiejszym (11.03.2020r.) informacji wynika, że Premier Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Edukacji Dariuszem Piontkowskim, korzystając z uprawnień, jakie nadała im Ustawa z dnia 7 marca 2020 r. ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem, podjęli decyzję o zawieszeniu od dnia 12 marca do 25 marca 2020r. zajęć we wszystkich przedszkolach, szkołach, uczelniach wyższych NA TERENIE CAŁEGO KRAJU .

 

UWAGA!

 

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM,W DNIACH 12 i 13 MARCA 2020r. PRZEDSZKOLE BĘDZIE CZYNNE DLA TYCH DZIECI, KTÓRYCH RODZICE W TAK KRÓTKIM CZASIE NIE SĄ W STANIE ZAPEWNIĆ OPIEKI W DOMU.

 

OD DNIA 16 MARCA DO 25 MARCA 2020r. ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU ZOSTAJĄ ZAWIESZONE

CO OZNACZA, ŻE DZIECI NIE PRZYCHODZĄ DO PRZEDSZKOLA .

 

Równocześnie uprzejmie informuję, że rodzicowi dziecka do 8. roku życia w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

Druk wniosku można pobrać ze strony internetowej ZUS albo w osobiście w ZUS. Można także go wydrukować po wypełnieniu - w formie elektronicznej na profilu PUE ZUS.

                                                                                                                      Renata Rangno