NASZA HISTORIA

 

TAK BYŁO NA POCZĄTKU:

Idea utworzenia przedszkola pojawiła się w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców środowiska lokalnego.

Przedszkole powstało z dużym wkładem prac społecznych.

 

Powołanie placówki pod nazwą Państwowe Przedszkole nr 20 nastąpiło decyzją ówczesnego prezydenta Miasta Leszna Zenona Lorka z dnia 1.09.1988r.

 

Wg orzeczenia organizacyjnego: liczba miejsc wynosiła 140, a dzieciom zapewniano 9-cio godzinną opiekę w godzinach od 6.30 do 16.00.

W dniu 25.10.1991- przedszkole zmieniło nazwę z państwowego na publiczne, a organem prowadzącym zostało Miasto Leszno.

  

W dniu 16.06.2003r Uchwałą NR X/88/2003 Rady Miejskiej z dnia 10.06.2003r.przedszkolu zostało nadane imię „Baśniowa Kraina”

 

Pierwszym dyrektorem przedszkola była p. Zofia Wiśniewska,

a od 1992 r. pełni tę funkcję p. Renata Rangno

 

 

W latach 1994-1998 w przedszkolu funkcjonowało 6 oddziałów – 4 oddziały 9-cio godzinne i 2 oddziały 5-cio godzinne (pracowały w systemie zmianowym)

 

Przedszkole od lat współpracuje z wieloma instytucjami min. Państwową Szkołą muzyczną I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Leszczyńskimi uczelniami- Wyższą Szkołą Humanistyczną w Lesznie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową , Miejską Biblioteką Publiczną w Lesznie - Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Lesznie, szkołami podstawowymi , I LO w Lesznie, IV LO w Lesznie, Zespołem Szkół Ekonomicznych, Centrum Kształcenia Praktycznego, Komendą Miejskiej Policji w Lesznie, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Centrum Aktywności Twórczej,

 

Jesteśmy aktywni w środowisku lokalnym i nie tylko - bierzemy udział organizowanych konkursach, turniejach sportowych, przeglądach piosenki czerpiąc radość z aktywności i odnosząc sukcesy, inicjujemy nowe wydarzenia

 

Kronika 2 - Narodziny Placowki - Panorama Leszczynska 1988 Kronika 1 - Historia Powstania Przedszkola