new Podziękowania za kartkę pocztową

 

Good news, PM20!

Your postcard PL-1210313 to garza101 in United States of America has arrived! It reached its destination in 23 days after traveling 8,596 km!

 

 

 

Anthony wrote you a message:

Dzieciaki!

Witam z Dallas! Bardzo dziękuję za ładną kartkę. Myślę, że godło Polski (przedstawione na kartce, którą mi przesłaliście) wygląda świetnie. Dziękuję!

 Pozwólcie, że opowiem Wam trochę o Teksasie - stanie, w którym mieszkam. W USA jest 50 stanów, a Teksas jest drugim, co do wielkości stanem pod względem obszaru (po Alasce) i drugim największym stanem pod względem liczby ludności (po Kalifornii). Ogólnie przez cały czas jest tutaj gorąco. Latem mamy z reguły 38°C, co jest wprost absurdalne. W naszym stanie mieszka niewielu Polaków (nie to, co w Chicago, w stanie Illinois), ale mamy wielu Niemców i Meksykanów. Naszą najbardziej znaną atrakcją turystyczną jest Alamo, które najpierw było misją (to coś w rodzaju kościoła), a potem w okresie walk z Meksykanami najeżdżającymi Teksas, służyło jako fort. Z kolei w Houston (w południowym Teksasie) znajduje się okazała baza NASA. Jeśli astronauci w kosmosie chcą się skontaktować z obsługą naziemną, zaczynają od słowa Houston, bo jest miejsce, gdzie znajdują się ludzie z NASA.

Spędziłem troszeczkę czasu w Polsce, ale kiedyś chciałbym pobyć w Waszym kraju znacznie dłużej. Przez tydzień zwiedzałem Kraków i okolicę, w tym także Kopalnię Soli w Wieliczce (to było niesamowite!).

Naprawdę, spacer brzegiem rzeki w Krakowie, w ciepły wiosenny dzień, to wielka przyjemność! Jestem pewien, że Leszno jest równie piękne.

Jeszcze raz dziękuję za kartkę.

Życzę udanego tygodnia!

 

 

linie 123bloger com 246

 

 

Good news, PM20!

Your postcard PL-1143272 to gmastubby in United States of America has arrived! It reached its destination in 19 days after traveling 7,555 km!

                     ptak

 

gmastubby wrote you a message:

“What a beautiful bird and wonderful country you live in. I love it that children are involved in such a great activity. All of my best to you and your preschoolers. Keep up the good work. I live in the Blue Ridge mountains and would love to send a card with picture of my town if you would like, send me your school address.
 
Judy”

Jaki piękny ptak i wspaniały kraj, w którym mieszkacie. Bardzo mi się podoba, że dzieci są zaangażowane w takie działania. Życzę wszystkiego najlepszego pani i dzieciom. Kontynuujcie to, co robicie.

Mieszkam, w górach Blue Ridge (Pasmo Błękitne) i jeśli pozwolicie, chciałabym Wam wysłać kartkę z widokiem mojego miasta. Prześlijcie tylko adres przedszkola.

Judy

 

 

Uwe/Natalia (Germany) wrote:

“Oh, cool. In Germany, this is the bird of the year 2016. :)”

Fajnie! W Niemczech to jest ptak (szczygieł)  2016 roku J          

 

 

linie 123bloger com 246

 

Dotarła do nas obiecana kartka od Benny Alba, która jest jednocześnie zaproszeniem na jej wystawę zatytułowaną:

 

„Spotkania na drodze – amerykańska burza” współczesne obrazy olejne.

123

 

Wystawa odbywać się będzie w Yuma Arts Center (Arizona) od 11.12.2015 – 12.02.2016 r.

 

 

Benny Alba jest amerykańską malarką mieszkającą w Oakland, w Kalifornii. Jej otwarty dla artystów dom znajduje się w leśnej głuszy. Sama natomiast często szuka inspiracji nad Zatoką San Francisco.

Z wykształcenia psycholog, dorastała otoczona sztuką i artystami; od nich uczyła się kunsztu malarskiego.                                                 Początkowo zainspirowana Van Goghiem, zainteresowała się również malarstwem abstrakcyjnym i symbolizmem. Przez jakiś czas tematem przewodnim jej prac był wpływ kultury rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i Europejczyków na sztukę amerykańską.

Ostatnia wyprawa z Oakland - przez Kanadę - na Alaskę zaowocowała serią obrazów zatytułowaną „Spotkania na drodze. Amerykańska burza”. Zafascynowana kolorami, dźwiękami i pięknem burzy, przedstawia ją widzowi ze swojego punktu widzenia. Przez ostatnie dwadzieścia lat jej prace można było oglądać na 50 indywidualnych i ponad 100 zbiorowych wystawach w zachodniej części Stanów. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień.

 

 

 

linie 123bloger com 268

 

w październiku dotarły do nas kartki z Czech i Irlandii oraz podziękowanie zobaczcie jakie :-)

 

Podziękowania za kartkę pocztową wysłaną do amerykańskiej malarki Benny Alby:

Hello My Young Friends.

Thank you for the pretty postcard and great stamps.
My dog, Luksa, liked sniffing your card too. She's very pretty and about 2 years old. She spent some time with different foster homes until she moved in with me... After about 4 months she started to believe that this is her real home and that there would be plenty to eat. By the way, Luksa is named after Joseph Luksa. You might want to look him up. He lived in Lithuania.

We are going to send you, my young friends, a special postcard or two. One will be a big card of my art work while the other will be a surprise from Luksa. Thanks for looking at my website.

Happy Postcrossings.

Benny Alba

Cześć moi mali przyjaciele,

Dziękuję za ładną kartkę i świetne znaczki.

Również moja suczka Luksa bardzo lubi wąchać Waszą kartkę. Luksa ma około dwóch lat i jest bardzo ładna. Zanim zamieszkała ze mną, mieszkała w różnych domach…. Dopiero po jakiś czterech miesiącach zaczęła wierzyć, że to będzie jej prawdziwy dom, w którym znajdzie mnóstwo jedzenia.

Tak na marginesie Luksa dostała swoje imię na cześć Litwina Josepha Luksa.  Możecie poszukać wiadomości o nim w Internecie.

Moi drodzy przyjaciele prześlemy Wam specjalną kartkę lub dwie. Jedna to duża kartka przedstawiająca jedną z moich prac, druga to niespodzianka od Luksy. Dziękuję, że zajrzeliście na moją stronę internetową.

Udanego Postcrossingu.

Benny Alba

praca

Jedna z prac Benny Alby

w maju

otrzymaliśmy kartkę z Niemiec, Francji, Kanady,Włoch oraz Australii, zapraszamy do zakładek

 

 

linie089

otrzymaliśmy także podziekowania za kartkę, którą wysłaliśmy do Olgi

 

Good news, PM20!

Your postcard PL-1057744 to olga-tom in Russia has arrived! It reached its destination in 22 days afterRosja- kwiecien 2015 traveling 1,438 km!

 

olga rosja

 

Olga wrote you a message:

“Dear preschoolers! Thanks a lot for a cute cat postcard! Poland is the next country in my travelling list, so soon I will for sure come there and enjoy its beauty. Happy postcrossing!”

 

 

linie71

w kwietniu

otrzymaliśmy kartkę z Austrii oraz Rosji, zapraszamy do zakładek

 

ruzne-figury-geometryczne

W marcu

dotarły do nas kolejne kartki, tym razem z Indii oraz Rosji, a także z Białorusi, Holanii i Włoch zapraszamy do zakładek indie 3 , rosjabiaoruHolandiaflagge-italien

 

 otrzymaliśmy także podziekowania za kartkę, którą wysłaliśmy do Margaret 

Good news, PM20!

Your postcard PL-1024287 to scotgirl in Canada has arrived! It reached its Kanada - luty2015Margaret Deltadestination in 17 days after traveling 8,145 km!

 

margaret

 

Margaret wrote you a message:

“Hello to all you preschoolers in Poland. I received your lovely card today in CANADA. The bison was awesome. I used to teach preschoolers when i lived in a country called SCOTLAND. It is a nice sunny day today in Canada, i took my 2 dogs for a nice walk they are called buddy and stewie. Thanks again to all of you for the nice card. your friend margaret”

 

Witam Was wszystkich, polskie przedszkolaki. Dzisiaj Wasza śliczna kartka dotarła do mnie, do Kanady. Żubr jest niesamowity.

Kiedy mieszkałam jeszcze w Szkocji, uczyłam właśnie przedszkolaki.

Mamy dzisiaj w Kanadzie słoneczny dzień, dlatego wzięłam na spacer moje dwa psy nazywane: Buddy i Stewie.

Jeszcze raz dziękuję za ładną kartkę.

Wasza przyjaciółka Margaret

 

teczowa-linia

 

W podziękowaniu za naszą przesyłkę z mandalami, Vivian z Holandii przesłała nam wiadomość zapraszamy do zakładki Holandia

 

podziekowanie od dzieci

 

 

teczowa-linia 

 

tajwan przyszła do nas  nowa kartka z Tajwanu zapraszamy do zakładki 

 

teczowa-linia

 

  kangur w styczniu otrzymaliśmy piękne kartki i długi, ciekawy list z Holandii, zapraszamy do zakładki Holandia

 

 

teczowa-linia

 

przyszła do nas pierwsza kartka w tym roku, zgadnijcie skąd??? zapraszamy do zakładki  niemcy

 

 

index 5

 

Mapa krajów, z których dotarły do nas kartki

 

P1040023

 

P1040024

 

IMG 1160

 

IMG 1161