26 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru.
Pracownicy naszego przedszkola wcielili się w role aktorów i zaprezentowali dzieciom przedstawienie „Żółw i Zając".
Każde dziecko otrzymało specjalny bilet wstępu — jego cena była niezwykła, bo wystarczył jeden szczery uśmiech.
Dzięki temu już od samego początku towarzyszyła nam radosna i pełna ciepła atmosfera.
Spektakl był nie tylko świetną zabawą, ale również piękną lekcją wartości. Pokazał dzieciom, jak ważna jest wytrwałość, współpraca oraz wzajemne wsparcie. Wspólne przygotowanie przedstawienia przez cały personel to także dowód na to, jak wiele możemy osiągnąć, działając razem i dzieląc się swoimi talentami.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem śledziły losy bohaterów, żywo reagowały i nagradzały aktorów gromkimi brawami. Radość, śmiech i wspólne przeżywanie emocji sprawiły, że był to naprawdę wyjątkowy dzień.
Dzień pełen uśmiechu, inspiracji i pozytywnej energii!

"Fizyka i co z niej wynika"
"Zajączki" wzięły udział w X Festiwalu Nauki, organizowanym przez
Przedszkole Miejskie nr 8 w Lesznie.
Przedszkolaki - Hania i Kacper reprezentowali naszą "Baśniowa Krainę"
w eksperymencie "Chmura w słoiku".Brawa dla nich!
Oprócz eksperymentów wykonywanych przez zespoły dziecięce, obejrzeliśmy spektakularne doświadczenia w wykonaniu nauczycieli fizyki i chemii.
Festiwal co roku udowadnia, że fizyka, chemia i matematyka to
fascynujące dyscypliny.

23 marca w naszym przedszkolu było naprawdę kolorowo i radośnie!
Pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę!
"Pszczółki"ubrane w kolorowe stroje zaprezentowały wszystkim dzieciom z naszego przedszkola program artystyczny pełen radosnych piosenek, wierszyków oraz dynamicznych układów tanecznych.
Były też wspólne piosenki, uśmiechy i tradycyjne słowa pożegnania:
„Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno..."
Nastepnie wszyscy udali się kolorowym korowodem na wiosenny spacer z Gaikiem.
To był wspaniały czas integracji, zabawy i kultywowania pięknych ludowych tradycji.
Teraz z niecierpliwością czekamy na ciepłe, słoneczne dni!
https://www.facebook.com/reel/1634077364608066?locale=pl_PL
20 marca grupa "Biedronki" wzięła udział w Międzyprzedszkolnych Zawodach Sportowych „Bieg po zdrowie", organizowanych przez
Przedszkole Miejskie nr 18 w Lesznie.
Na dzieci czekało aż pięć sportowych konkurencji: sprint, slalom z piłką, bieg z piłką i rzuty do kosza, sztafeta oraz bieg przez płotki.
Nasze Biedronki wykazały się ogromnym zaangażowaniem, odwagą i duchem fair play. Dzielnie pokonywały kolejne wyzwania, wspierały się nawzajem i pokazały, jak ważna jest współpraca w zespole.
Choć największą wartością była dla nas dobra zabawa, radość z ruchu i wspólnie spędzony czas, to z ogromną dumą informujemy, że zdobyliśmy: I miejsce!
To jednak nie koniec wspaniałych wiadomości! Nasza Jagódka odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym „Sport w czterech porach roku".
Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z jej talentu!
Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych sportowców – ich uśmiechów, determinacji i wspaniałej postawy.
Brawo "Biedronki"!
11 marca nasze starszaki z Grupy "Pszczółki " reprezentowały przedszkole podczas XII Leszczyńskiej Olimpiady Sześciolatków.
Było mnóstwo sportowych emocji, zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim świetnej zabawy. Dzieci udowodniły, że mają nie tylko sportowego ducha, ale też potrafią współpracować w zespole.
Wielkie brawa dla całej drużyny!!!


Kubusie
Biedronki
Motylki
Pszczółki
Zajączki
Jesteśmy PRZEDSZKOLEM DALTOŃSKIM!
Działania prozdrowotne
POSTCROSSING
































