Zima u naszych przedszkolaków zagościła na dobre. Dzieci powitały zimę podczas zajęć uczestnicząc w wielu zabawach i aktywnościach inspirowanych kolorem
białym - zimą.
Były ruchowe wyzwania, twórcze działania i mnóstwo śmiechu. Biel stała się pretekstem do odkrywania, eksperymentowania i wspólnej zabawy.
BITWA NA ŚNIEŻKI W GRUPIE BIEDRONEK
https://www.facebook.com/reel/897113503263552?locale=pl_PL
GRUPA MOTYLKI
https://www.facebook.com/reel/1390477065944159?locale=pl_PL
Zima to też świetna pora na przeprowadzenie doświadczeń związanych z procesem zamarzania oraz lodem, zwłaszcza, gdy pogoda temu sprzyja.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
19 stycznia 2026r odbyły się występy naszych przedszkolaków z okazji Dnia Babci
i Dziadka w Teatrze Miejskim w Lesznie, było to wyjątkowe i niezwykłe wydarzenie!
Na scenie dało się odczuć atmosferę, wypełnioną radością, dumą i wzruszeniem zgromadzonych gości.
Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem prezentowali przygotowane programy artystyczne — piosenki, tańce oraz krótkie inscenizacje.
Każdy występ był dowodem dziecięcej szczerości i naturalności, które, jak widzieliśmy, wywoływały uśmiechy oraz łzy wzruszenia na twarzach Babć i Dziadków.
Piękna sceneria Teatru Miejskiego w Lesznie, stworzona dzięki współpracy z rodzicami, podkreśliła rangę wydarzenia i sprawiła, że mali wykonawcy mogli poczuć się jak prawdziwi artyści! Dziękujemy!
Całość przebiegła w ciepłej, pełnej życzliwości atmosferze, sprzyjającej wspólnemu świętowaniu i budowaniu międzypokoleniowych więzi.
Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i ich ukochanych Babć oraz Dziadków — żyjcie nam w zdrowiu 100 lat!
Serdecznie dziękujemy również Teatr Miejski w Lesznie za udostępnienie miejsca, współpracę oraz pierwszorzedną oprawę i pomoc!

17 grudnia naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku –
Wigilię Bożego Narodzenia.
W salach przedszkolnych dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad.

Nie zabrakło też wspólnego śpiewania świątecznych piosenek i pastorałek. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Dzieci znalazły też małą niespodziankę pod choinką.
Wszyscy poczuliśmy zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Grudzień w "Baśniowej Krainie" obfitował w świąteczne wystepy dzieci.
Przedszkolaki wystapiły przed swoimi rodzicami, magia świąt zagościła u nas na dobre ....
Grupa "Zajączki"
Grupa "Pszczółki"
Grupa "Motylki"
https://www.facebook.com/reel/2187681368706928?locale=pl_PL
Grupa "Kubusie"
Grupa "Biedronki"

Listopad
Nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w akcji "Szkoła Pamięta",
działaniach zainicjowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Celem akcji jest uwrażliwienie uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o ważnych wydarzeniach,
rocznicach i postaciach z historii Polski, w tym bohaterach lokalnych.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W BAŚNIOWEJ KRAINIE
5 listopada obchodziliśmy święto wszystkich bohaterówz bajek.
Dzieci uczestniczyły w wielu wesołych zabawach – były zagadki, śpiew, taniec i mnóstwo śmiechu!
Punktem kulminacyjnym dnia było przedstawienie pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki", w którym – jak co roku – w rolę aktorów wcielili się pracownicy przedszkola.
Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami, a uśmiechy dzieci mówiły same za siebie.
To był naprawdę super dzień w Baśniowej Krainie.

" SZKOŁA DO HYMNU"
11 listopada przypada Święto Niepodległości, aby upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Tego dnia w 1918 roku, po zakończeniu I wojny światowej, Polska na nowo pojawiła się na mapie Europy jako suwerenne państwo.
Święto jest okazją do uczczenia pamięci tych, którzy walczyli o wolność i przypomnienia o wartościach, takich jak patriotyzm i jedność narodowa.
Podobnie jak w ubiegłych latach, wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego" przed Narodowym Świętem Niepodległości, w piątek, 7 listopada, o symbolicznej godzinie 11:11.
„Szkoła do hymnu" to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r.
https://www.facebook.com/reel/1757956201528383

Akcja "Czytanki umilajki" w grupie "Motylki"
Nasza akcja czytankowa to zabawa wystrzałowa!
Znamy rozdział każdej bajki,
bo „Czytajki umilajki"...
pozwoliły nam się bawić,
w świecie magii się pojawić.
Dzięki temu teraz wiemy,
że po książki znów sięgniemy.
Wspólne czytanie przyniosło wiele radości, uśmiechu i ciepłej, rodzinnej atmosfery.
Dziękujemy MOTYLKOWYM rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas.

Sukcesy naszych przedszkolaków!
Dwoje dzieci z naszego przedszkola wzięło udział
w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym organizowanym przez
Przedszkole Miejskie nr 19 w Lesznie.
Reprezentowali nas:
Antosia Szulc z grupy Biedronki
Stasiu Tysper z grupy Motylki
Z ogromną radością informujemy, że Antosia zajęła I miejsce!
Jesteśmy niezwykle dumni z Antosi oraz bardzo gratulujemy także Stasiowi za piękny udział
w konkursie. Brawo kochani!

Finał ogólnopolskiej kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy" przypadał
na 19 listopada, w szczególny dzień -
"Międzynarodowy Dzień Przecwidziałania Przemocy wobec Dzieci".
Reagujmy na przemoc wobec dzieci i dokładajmy starań, by każde z nich czuło się bezpiecznie!
Mamy wpływ!

Wycieczka na dworzec kolejowy "Zajączków"
18 listopada, z inicjatywy mamy Hani, grupa Zajączki udała się na wycieczkę na DWORZEC KOLEJOWY.
Celem wyprawy było zwiedzanie stacji kolejowej, obserwowanie pociągów i poznanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na stacji kolejowej . Podczas wycieczki dzieci przypomniały sobie także zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnie i utrwaliły znajomość wybranych znaków drogowych. Dzieci miały okazję obserwować nadjeżdżające pociągi oraz charakterystyczne elementy znajdujące się na stacji oraz przejeździe kolejowym.
Wycieczka była bardzo pouczająca, dziękujemy!

20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
W naszym przedszkolu, jak co roku, dzień ten zaakcentowany jest wszechobecnym kolorem niebieskim – symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również, a może przede wszystkim tymi, których prawa nie są przestrzegane.
W Dniu Praw Dziecka praca we wszystkich grupach skupiła się wokół tematyki związanych z Konwencją Praw Dziecka. Przedszkolaki wysłuchały Konwencji w wersji dla dzieci, oglądały prezentacje i filmy edukacyjne, rozwiązywały quizy, tworzyły plakaty – wszystko po to, by wzbogacić swoją wiedzę i świadomość na temat praw i obowiązków dzieci.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Nasze przedszkolaki spacerowały ulicami miasta i odwiedzały pobliskie szkoły, urzędy, zakłady pracy...wręczając samodzielnie wykonane kwiatki z pozdrowieniami i uśmiechami.
Dziękujemy za życzliwość, uśmiechy, wspólne zdjęcia i niespodzianki.
Podziękowania ślemy rodzicom i dzieciom za włączenie się do akcji" Kwiatki na Dzień Życzliwości".
To był bardzo miły dzień.

"Dzień Pluszowego Misia"
Dzień ten był pełen uśmiechów, przytulasów i wyjątkowych gości — naszych ukochanych pluszowych misiów!
Każdy przedszkolak maszerował dziś dumnie ze swoim pluszowym przyjacielem, a misiowa atmosfera towarzyszyła nam od rana do końca dnia.
Czekało na nas mnóstwo atrakcji:
- pieczenie misiowych ciasteczek,
- wyjątkowa lekcja w bibliotece,
- misiowy spacer,
- tańce i wspólna zabawa,
- kreatywne zajęcia i niespodzianki.
To był cudowny, pełen ciepła i radości dzień, który na długo zostanie w naszych serduszkach!
Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich misiom za wspólne świętowanie!

Pierwszy śnieg!
Śnieg w listopadzie zaskoczył chyba wszystkich, a najwięcej radości przyniósł naszym przedszkolakom.
"Kubusie" , "Motylki" , "Biedronki", "Pszczółki" oraz "Zajączki" z radością na śnieg wyruszyły i świetnie się przy tym bawiły.
Czyżby zima zawitała do nas wcześniej?

27 listopada na Auli Comeniana Akademii Nauk Stosowanych - Leszno
odbyła się Wielka Gala Malego Widza, w której wzięli udział wszyscy tegoroczni mali uczestnicy Teatrolandii Małego Widza, w tym Pszczółki i Motylki z naszego przedszkola.
To był dzień pełen świateł, oklasków i dziecięcej dumy z tego, czego nauczyły się o teatrze.
Reprezentacja naszego przedszkola w skladzie: Stasiu, Michał i Olivier z grupy Pszczółki wywalczyła nagrodę główną w QUIZIE WIEDZY O TEATRZE .
Gratulujemy!
Dziękujemy pracownikom Teatru Miejskiego w Lesznie za tę piękną teatralną przygodę.

Zabawy badawcze w planie daltońskim są integralną częścią nauki przez doświadczanie, bazują na samodzielności, wolności wyboru oraz współpracy.
W ramach tych zabaw dzieci mogą eksperymentować, obserwować zjawiska i analizować wyniki we własnym tempie, wykorzystując do tego wizualne materiały dydaktyczne.
Grupa "Zajączki" wykorzystała pierwszy śnieg do nauki i zajęła się badaniem jego śniegu, sprawiło im to wiele radości.
Przyniesiony śnieg został poddany wnikliwej obserwacji przy pomocy lupy i mikroskopu. Poznawanie jego właściwości było bardzo interesujące dla dzieci. Dzieci obserwowały także topnienie śniegu oraz wyciągały wnioski dlaczego tak się dzieje oraz czy faktycznie jest taki czysty na jaki wygląda. Dzisiejsze zajęcia były doskonałą okazją do rozbudzenia samodzielności oraz zainteresowań dzieci przyrodą.

ANDRZEJKI W BAŚNIOWEJ KRAINIE
ANDRZEJKI to wspaniała okazja do zabawy, integracji i poznawania polskich tradycji ludowych w bezpieczny i radosny sposób.
Zgodnie z instrukcjami czynnościowymi pojawiły się kreatywne i proste aktywności, które rozwijały wyobraźnię i dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.
Nie zabrakło lania wosku przez klucz, wyścigu butów, magicznych kubeczków, czy przepowiedni dotyczących marzeń.
Zabawa była przednia, ciekawe czy spełnią się te wróżby....?


Kubusie
Biedronki
Motylki
Pszczółki
Zajączki
Jesteśmy PRZEDSZKOLEM DALTOŃSKIM!
Działania prozdrowotne
POSTCROSSING
































