maj 2015

 

Cześć wszystkim!

 

Mam na imię Melissa i jestem nauczycielką w Tamworth (na kartce pocztowej zaznaczyłam to miejsce krzyżykiem).

W Australii można napotkać wiele unikalnych i pięknych rzeczy. Myślę, że nasze zwierzęta, takie jak misie koala, strusie emu, kangury i wombaty są po prostu wyjątkowe. 

Uważajcie na siebie i uśmiechajcie się każdego dnia!

australia maj

 

 

linie71

 

wrzesień 2014

Cześć,

Pozdrowienia z Australii.

Te przepiękne papugi (widoczne na widokówce) zamieszkują lasy i miasta, jeśli występują tam kwitnące drzewa.

Ich język wygląda jak szczoteczka, którą wymiatają nektar i pyłki z kielichów kwiatów.

Serdeczne pozdrowienia,            

Ian i Bernadette

 

australia.09.14

 

 

linie71

 

czerwiec 2014

 

Cześć, pozdrawiam z Tasmanii należącej do Australii.

Okolica wodospadu Russell Falls w Parku Narodowym Mt Field jest przepiękna i znajduje się bardzo blisko miejsca, gdzie dorastałam. Park jest bardzo duży i posiada wiele uroczych szlaków wędrownych, a także wiele innych wodospadów, np. wodospad Horseshoe.

Pozdrawiam,

Viv 

 

tasmania

 

 

linie71

 

czerwiec 2014

 

Odległość: 15 760 km            Temperatura:  16°C     

 

 

Pozdrowienia z Melbourne w Australii.

Ile z tych stworzeń (zwierzątek) przedstawionych na widokówce znacie? A może jedliście już, któreś z nich? W Australii możemy jeść tylko dwa: emu i kangura. Żadnego z tych zwierząt nie możemy natomiast trzymać, jako zwierzę domowe. Czy potraficie zgadnąć, co one jedzą? Proszę sprawdźcie w Internecie i napiszcie do mnie email.

Wiele osób z Polski przyjeżdża do Australii na stałe. Dlatego mogę tutaj jeść polskie potrawy.

Wiele szkół u nas prowadzi przyszkolne ogródki warzywne, a następnie gotuje to, co udało im się wyhodować. Czy Wy również macie taki ogródek?

Udanego Postcrossingu,

Dianne

 

australia.06.14

 

 

 

 

wrzesień 2014

 

Witam wszystkich i pozdrawiam z Anglii!

 

Mieszkam 70 mil (ok. 113km) na północny –wschód od Londynu, którego teatry i muzea często odwiedzam.

Na pocztówce widoczny jest budynek Parlamentu ze słynną wieżą zegarową. Dzwon wewnątrz wieży nazywa się (naprawdę!) BIG BEN (Duży Ben)- ale tylko zegar, nie cała wieża.

Pozdrawiam,

Kerstin (znak zodiaku Ryby)

 

 

anglia  09.14

 

 

październik 2014

Ola!- czyli „cześć” po portugalsku.

Mieszkam w Kurytybie (por. Curitiba), na południu Brazylii.

Kartka pocztowa przedstawia ogród botaniczny w moim mieście.

Wszystkiego najlepszego, albo jak mówimy w Brazylii

„tudo de bom!”

 

 

brazylia .10.14

 

październik 2015

 

Ahoj,                                                                           temp. 16.2ºC

Bardzo dużo rozumiem po polsku, ponieważ kiedy byłem mały oglądałem polskie dobranocki w telewizji. Mieszkam bowiem w Ostrawie, z której do Polski jest tylko 10 kilometrów.

Preji vam hodne pohlednic

Vladimir         

 

czechy pazdziernik

 

linie71 

 

październik 2014

Cześć- Ahoj!

Mam na imię Jarka. Mam dwoje dzieci.

Mieszkamy w Igławie (czes. Jihlava), miasteczku założonym w XIII wieku, jako miasto górnicze.

Obecnie znajduje się tutaj piękne ZOO, katakumby i pozostałości murów miejskich. 

czechy 10.14

 

linie71

 

czerwiec 2014

 

Cześć dzieciaczki,

Pozdrowienia z sąsiedztwa. Mieszkam w Czechach, tuż przy naszej wspólnej granicy. Polecam odwiedzenie tych skałek (widocznych na widokówce).

Ostatnio mam często kontakt z dziećmi. Gdyż moja dziewczyna pracuje, jako nauczyciel w przedszkolu, a sam mam tez czterech siostrzeńców.

Życzę Wam wszystkim dużo radości. Uważajcie na siebie.

Pa,

Sam

 

 

czechy 06.14

 

 

 

 

październik 2015

 

Hola Amigos!

Sorpresa! (niespodzianka)

Sagrada Familia (Świątynia Pokutna Świętej Rodziny) jest najsłynniejszym i najbardziej rozpoznawalnym symbolem Barcelony, a zarazem największym architektonicznym osiągnięciem Gaudiego.

Każdego dnia tysiące turystów przybywają by napawać się widokiem tej osobliwej, lecz jeszcze nieukończonej świątyni. Sagrada Familia jest świątynią wypełnioną obficie symbolami religijnymi. Godne uwagi są zwłaszcza jej wieże i wnętrze.

Mam nadzieje, że spodobała się Wam ta budowla.

Saludos,

Montse

 

hiszpania pażdziernik

 

linie71

czerwiec 2014

Halo, Hola

Przesyłam kartkę z małej wioski w północno- wschodniej Hiszpanii, w pobliżu Pirenejów i Francji.

Najlepsze życzenia,

luiseme50

 

hiszpania 06.14

 

 

 

linie71

 

czerwiec 2014

 

 

Cześć,

Jestem Dani z San Sebastian (w Kraju Basków).

Mam nadzieję, że spodoba się Wam moja widokówka.

Udanego Postcrossingu!

Dani

 

hiszpania 6.14